Telefon
(+420) 558 438 210

O nás

Proč AXEL SAFETY?

AXEL SAFETY Horizontální jistící systém se skládá z jednotlivých kotvicích bodů, které jsou testovány až pro 6 osob – může být něco bezpečnějšího než systém složený z nejhouževnatějších jednotlivých kotvicích bodů na globálním trhu?

 

 • Ikona

  Certifikován podle EN 795 a také ČSN P CEN/TS 16415

 • Ikona

  Testováno pro 3-6 osob

 • Ikona

  Rozteč bodů až 16m = menší náklady, méně děr ve střeše, menší riziko zatečení

 • Ikona

  Dokonalá antikorozní úprava. Moderní technologie používaná v letectví a automotive

 • Ikona

  AXEL SAFETY je CZECH MADE, vyroben kompletně v EU, konkrétně v České Republice, přesně ve Frýdlantu nad Ostravicí

 • Ikona

  Jediný plně certifikovaný záchytný systém proti pádu v ČR a SR

Jak správně vyberete záchytný systém?

Všechny certifikované záchytné systémy unesou 3–6 osob a jsou testovány na vysokou antikorozní odolnost. Tyto parametry jsou za  Vás otestovány akreditovanými laboratořemi a můžete je při rozhodování pustit z hlavy. Certifikované = dostatečně pevné a nerezavějící. Jinak tu ale máme dva zásadní parametry, které budou mít vliv na celkovou cenu a podle kterých se budete rozhodovat: délka certifikované rozteče jednotlivých bodů a typ propojovacího lana.

Rozteč

Začněte u délky certifikované rozteče – čím větší rozteč, tím méně sloupků, méně děr ve střeše, menší riziko zatečení a nižší cena za celý systém a montáž.

 Nerezové lano

Jsou jednotlivé sloupky propojeny nerezovým lanem? Pak je systém připraven pro rychlé jištění zaměstnanců. To je velká výhoda. Na druhou stranu víme, že toto řešení enormně zatěžuje podklad střechy. Přítomnost nerezového lana samozřejmě zvedá cenu celého systému. Někdy ale není, z technických důvodů, jiná možnost.

 Textilní lano

Statické textilní lano je levnější varianta. Výhodou je nejen cena i šetrnost vůči podkladu střechy, který nedostává tolik zabrat.

Nevýhodou je že pracovník musí lano pokaždé znovu nainstalovat, což ho vždy na pár minut zdrží.

Pokaždé si ověřte na jaký typ lana je záchytný systém od výrobce certifikován. Pokud má systém   certifikaci pouze na ocelové lano, nemůžete ho osadit lanem textilním. Body certifikované jako samostatné nemůžete propojovat lanem vůbec.

 

Nechte starosti v oblasti bezpečnosti práce ve výškách na nás. Dodáváme certifikované záchytné systémy odpovídající všem požadovaným normám a bezpečnostním standardům.

Nezávazně
poptat